Blog

 • Jak wymienić kran?

  Jak wymienić kran?

  Krany w kuchni i łazience są przez nas zwykle poważnie eksploatowane. Używamy ich często i oczekujemy bezawaryjności. To jednak tylko urządzenia i to w dodatku narażone na stały kontakt z twardą wodą, więc nie należy się dziwić, że po pewnym czasie użytkowania pojawią się niepokojące sygnały. Osad kamienny, który pojawia się w większości polskich domów ma niekorzystny wpływ na wszelkie powierzchnie mające z nim styczność.

  Jeśli woda kapie z wylewki nawet, gdy kran jest zakręcony, gdy ciśnienie wody zmienia się bez powodu lub gdy dźwignia regulująca skrzypi nieprzyjemnie i nie działa płynnie, to wyraźny znak nadchodzącej awarii.

  Więcej
 • Dlaczego robić przegląd klimatyzacji?

  Nowoczesne klimatyzatory nie tylko chłodzą i ogrzewają powietrze, ale dbają także o jego jakość.. Aby spełniały swoje zadanie, były wydajne i bezpieczne, trzeba o nie odpowiednio zadbać, systematycznie dokonując przeglądów, najlepiej dwa razy w roku.

  Dlaczego wykonanie przeglądów jest takie ważne?

  Chłodzenie powietrza w klimatyzatorze powoduje powstawanie wilgoci. Wilgotne powietrze tworzy warunki do rozwoju mikroorganizmów, grzybów i pleśni, należy temu zapobiegać regularnie wykonując przeglądy. Dodatkowo zanieczyszczenia powodują spadek wydajności klimatyzatora co skutkuje wzrostem zużycia energii i większymi rachunkami, oraz skróceniem żywotności urządzenia.

  Więcej
 • Dlaczego i kiedy wymienić anodę magnezową?

  Dlaczego i kiedy wymienić anodę magnezową

  Anoda magnezowa jest niezwykle ważną częścią w pojemnościowych podgrzewaczach wody. Jej głównym zadaniem jest ochrona zbiornika przed rdzą.

  Co to jest anoda magnezowa? Wyglądem przypomina stalowy pręt o mlecznosrebrnym kolorze. Z jednej strony zakończona jest gwintem. Wykonana jest ze specjalnego stopu magnezu, który z upływem czasu ulega rozpuszczeniu w zbiorniku. Anoda magnezowa ma za zadanie ochronę katodową zbiornika wykonanego z metalu. Stanowi ona ochronę przed elektrochemiczną korozją stali. Zastosowanie anody sprawia że metal się nie utlenia, dzięki czemu nie ulega korozji.

   

  Więcej
 • Wymiana gniazdka elektrycznego.

  Wymiana gniazdka elektrycznego jest jedną z najprostszych czynności podczas zakładania instalacji elektrycznej. Śmiało możemy zamontować je samemu, oszczędzając przy tym na wydatkach związanych z korzystaniem z usług fachowca. Musimy tylko pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa i zaopatrzeniu się w odpowiednie narzędzia.

  Więcej
 • Serwis rekuperatora i przegląd instalacji?

  Serwis rekuperatora i przegląd instalacji?

  Dziś zastanowimy się nad serwisowaniem instalacji rekuperacji. Dlaczego to akie ważne?

  Serwisowanie rekuperatora, czy właściwie całej instalacji rekuperacji to nic innego, jak sprawdzenie czy urządzenie działa poprawnie i w 100% spełnia swoją rolę. Jeśli dbamy o całą instalację, regularnie ją czyścimy, wymieniamy filtry i inne części mamy pewność, że będzie działała lepiej i dłużej. A my będziemy mogli się cieszyć komfortowym, czystym powietrzem! Zaniedbany rekuperator może być powodem obniżenia jakości powietrza w budynku, a co za tym idzie gorszego samopoczucia domowników. W takim miejscu może rozwijać się grzyb i pleśń.

  Więcej